פעילויות

המרכז מציע מגוון פעילויות והשתלמויות:

 1. השתלמות מורים והורים

  במהלך השנה יתקיימו השתלמויות למורים ולהורים. מטרת ההשתלמויות היא חשיפה לדרך העבודה בפילוסופיה לילדים וסיוע בשילוב כלים ותכנים בכיתות הלימוד ו/או בבית.

  המרכז מקיים מספר השתלמויות אשר פתוחות לקהל הרחב. השתלמויות אלו יפורסמו באתר ויישלח עליהן מידע לנרשמים באתר. כמו כן, ניתן להזמין השתלמויות לבתי ספר, מרכזים קהילתיים ועוד.

  יחד עם ההשתלמויות אנו מציעים לרכישה חוברות וחומרים אשר פיתחנו במיוחד לעבודה בבתי הספר בישראל. החוברות ניתנות להשגה בשלוש שפות: עברית, ערבית ואנגלית.
  לפרטים נוספים והזמנות אנא פנו אבנר קנטור.

   

  שיעור פילוסופיה לכיתה ה' בבית הספר יד-ביד ירושלים

 2. מפגשי העשרה לאנשי חינוך

  Philosophy for Life English Test מקיים ימי עיון בפיתוח חשיבה ביקורתית, יצירתית ואכפתית. ימי העיון מגובשים יחד עם צוות בית הספר בהתאם לצרכיו וכוללים התנסות חוויתית. מטרת המפגשים היא לסייע לבתי הספר לפתח חזון חינוכי של דיאלוג, הקשבה וחקירה משותפת. זאת בעזרת כלים אשר ניתן להשתמש בהם בכיתות הלימוד השונות. ימי העיון מתקיימים בירושלים או תל אביב בבתי הספר. למידע נוסף אנא צרו קשר עם טליה בירקאן.

  pic3

 3. סדנה מיוחדת להעצמת החיים והעשייה החינוכית

  השנה נפתחות במרכז מבחר סדנאות להעצמה אישית ורוחנית המתבססות על הספר החדש “סימפוניה של אור” מאת טליה בירקאן. לפרטים נוספים לחצו כאן או צרו קשר עם טליה בירקאן.

  pic4

 4. סדנאות חוויתיות לפיתוח חשיבה פילוסופית בבית הספר

  Philosophy for Life English Test מקיים סדנאות חוויתיות בבתי הספר. הסדנאות מזמינות את הילדים לחקור שאלות אישיות מעולמם וחייהם. למשל, מה קורה לי בחלום? למי אפשר לספר סוד? האם אני דומה להוריי? האם לעצים יש מחשבות? ועוד… בסדנאות הילדים חוויים דיאלוג וחקירה פילוסופית בעזרת אמנות, משחקים והפעלות מיוחדות. בסיום הסדנאות הילדים יוצאים עם תוצר ייחודי של החקירה הפילוסופית.

  הסדנאות מותאמות לגילאים שונים, חזון בית הספר וניתן לשתף בהן גם הורים ומורים. הסדנאות מתקיימות בבית הספר. לפרטים אנא פנו לאבנר קנטור.

  pic5

 5. ייעוץ, ליווי, מעקב ובקרה בבניית תוכניות ויישומן

  Philosophy for Life English Test מייעץ ומלווה פיתוח תוכניות חינוכיות. בתי ספר וגופים חינוכיים אחרים המעוניינים לפתח תוכנית חינוכית הקשורה לערכים, דיאלוג או חקירה פילוסופית מוזמנים להעזר בניסיוננו. המרכז משתף פעולה עם גופים בארץ ובעולם בפיתוח תוכניות לימודים המשלבות חקירה של ערכים בפעילות חוויתית אינדיווידואלית וקבוצתית. נשמח לעמוד לרשותכם ולסייע לכם בבניית תוכניות והערכתן וכן בפיתוח מודלים להפעלתן בשטח. אחד מתחומי התמחותנו הוא תוכניות למידה רב-תרבותיות. לפרטים אנא צרו קשר עם ד”ר ג’ן גלסר.

  pic6